BAIKAL
ICE MARATHON Clean Water Preservation Run

Ledový Bajkal

190311 bajkalV Česku se pod hlavičkou Run Czech, a také dalších organizací, konají ve větších městech veřejné maratony, ½ maratony nebo tzv. trailové běhy. Lidé se jich zúčastňují pro vylepšení svého zdraví, jiní prostě pro zábavu. Paní Helena Mahuas, původem z Lanškrouna, běhá, aby si plnila životní motto – překonávat sama sebe a posouvat své limity!


Běhá ½ maratony a maratony, má za sebou závody na 50km vysokohorským terénem. Jako „souběžák“ zkouší také závody v letním (plavání, kolo, běh) a zimním (běh, kolo, běh na lyžích) triatlonu.

Začátkem března letošního roku Helena startovala na půlmaratonské trati závodu Baikal Ice Marathon. Tento závod se konal již po patnácté a jeho účastníkům se nabízí možnost „přeběhnout si“ zamrzlé největší a nejhlubší sladkovodní jezero na světě.

V ženské kategorii startovaly běžkyně z Polska, Japonska, Německa, Francie, Ruska, Ukrajiny... byla jedinou Češkou na startu a obsadila pěkné čtvrté místo. Ještě lépe dopadl jediný Čech, Jan Ďuk, který v maratonu obsadil vynikající 3. místo.

Následující fotografie ukazují atmosféru závodu. Možná, že pro někoho budou inspirující, aby to taky zkusil, a vydal se zaběhat si na okruhy kolem lanškrounských rybníků nebo na lehkoatletický stadion!Redakce
Zdroj foto: Baikalský Ice Marathon

 

 

 
 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.